Markanızı Dijital Dünya İle TanıştırınMarkanızı Dijital Dünya İle Tanıştırın

Sektörünüz ne olursa olsun tam olarak doğru yerden başladığınızdan emin olmakta fayda var.

Harcadığınız zaman her şeyden daha önemli. Yapmanız gereken şey dijital pazarlama dünyasında  işletmenizi doğru yönetmek olmalı.

Müşteri bulmanın pratik ve etkili yöntemlerini sıralayan küçük bir listeyi sizler için hazırladım. Hazırladığım bu liste ile amacım potansiyel müşterilerinizin sizi bulması, akabinde de onlarla bir ilişki kurmanız ve onları ürün ve hizmetlerinize çekebilmeniz.

1- Sizi Yansıtan Profesyonel Bir Web Sitesi Yaptırın

Web siteleri artık markaların dijital dünyadaki vitrini konumundadır. Gün geçtikçe kitlelerin arttığı, zamanımızın önemli bölümünü internette harcadığımız bir dönemdeyiz. Bu kitlelerin markanıza ulaşması, ürün ya da hizmetlerinizi görmesi ve tüm gelişmelerden haberdar olabilmeleri için bir web sitesi yaptırmanız gerekmektedir.  Yaptıracağınız web sitesi iyi bir tasarım, doğru içeriklerle sizi yansıtan bir sitesi olması gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de anlaştığınız ajansa kendinizi yalın ve  en doğru şekilde anlatmanız gerekmektedir.

2- Kurumsal Kimlik Çalışmaları Yaptırın

Kurumsal kimlik, bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Diğer bir deyişle, kurumun kendini ifade etme şeklidir. Sektöründe lider olan firmalar, kurumsal yapılarını oluşturmak ve onu korumak için ciddi ve planlı yatırımlar yapmaktadır. Unutulmamalıdır ki kurumlar, çizgilerini belirleyip geliştirdikleri andan itibaren kazanmaya başlar. Kurumsal kimlik çalışmaları; Logo, kartvizit, antetli kağıt, fatura, irsaliye ile başlayan promosyon ürünlerinden araç giydirmeye kadar daha bir çok seçeneği içinde barındıran çalışmalardır.

Başka bir deyişle kurumsal kimlik, markanın görsel olarak kendini tanıtmasıdır. Bir kurumun planlanan hedeflerine ulaşmak ve arzu edilen imaja sahip olmak, kendini ve kurum felsefesini paydaşlarına ve kitlelere tanıtmak için kullandığı tüm metod ve materyaller kurum kimliğini oluşturur. Bu sayede ;

– Daha az masrafla daha yüksek verim kazanmaya yardımcı olur.
– Kurumsallığa sahip olmak müşterinin size güven duymasını sağlar.
– Rakip kurumlarda bir adım öne çıkmanıza yardımcı olur.
– Firma kendini bilgi kirliliğinden koruyarak marka güvenliğini sağlar.
– Kurum içinde bir bütünleşme ve kurum dışında da yüksek bir imaja sahip olur.

3- SEO ( Arama motoru optimizasyonu ) Çalışmaları Yaptırın

Web sitenizi yaptırdıktan sonra hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak için her şeyden önce bu hedef kitlenin ve potansiyel müşterilerinin barındığı yerlerde görünür olabilmek gerekir. Dijital dünyada görünür olmak ise doğrudan arama motoru optimizasyonundan geçer. Potansiyel kullanıcılarınızın sizi arama motorlarında bulabilmesi için websitenizin istisnasız her bir içeriğin optimize olması gerekir.

İçeriğinizin özgün ve anahtar kelime odaklı olması, sitenize gelen ve sitenizden giden kaliteli linklerin olması, website altyapısı ve sayfaların yüklenme hızı, SEO çalışmalarınızı yakından etkileyen faktörlerden yalnızca birkaç tanesi. Alanında profesyonelleşmiş bir dijital ajans ile birlikte yürüteceğiniz Seo çalışmalarınız, doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaşmanız için atabileceğiniz en doğru adım olacaktır.

4- İşletmeniz için Sosyal Medya Hesabı Oluşturun

Bilindiği üzere sosyal medya dijital dünyamızın artık olmazsa olmazı konumuna gelmiştir. Ancak hesaplarınızın nasıl yönetildiği çok önemlidir. Buradaki başarı kriteri sahip olduğunuz takipçi sayısı ile değil, müşterileriniz ile sahip olduğunuz iletişimin kalitesi ile ölçümleniyor. Hangi sosyal medya mecrasını kullanıyor olursanız olun, uymanız gereken üç basit kural var: Hikayenizi anlatın, net ve anlaşılır olun, sadece işe yarayan yöntemleri kullanın. Özellikle Facebook ve İnstagram yeni müşteri kazanma süreçlerinde fazlasıyla yararlı birer sosyal mecra alanlarıdır.

Sosyal medya günlük hayatımızın, iş hayatımızın, sosyal hayatımızın her alanında var ve gelişerek var olmaya deva edecek. İster kişi olalım ister kurum olalım yapmamız gereken dijital dünyada yeniliklere açık ve yenilikleri takip etmektir. Çünkü dünya değişiyor, küçülüyor ve bütünleşiyor. Biz de bu bütünün bir parçası olarak özgün ve özgür olmalıyız.

Sosyal medya danışmanlığı hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın. 
 

TEKLİF İSTE