Medya Satın Alma

Medya Satın Alma
Markalaşmış Yüksek Ziyaretçili Sitelerde Özel Reklamlarınız Yayınlansın.

Şimdi kabuğumuzdan sıyrılıp dış dünyaya açılma vakti.

Geliştik, ürettik, kurumsallaştık ve artık daha geniş kitlelere hitap etme zamanı geldi.

Gerek Online kanallarda, gerekse sosyal medyada ya da arama motorlarında reklamların doğru zamanda doğru mecralarda yayınlanabilmesi, mesajın tüketiciye ivedilikle ve geri dönüşüm alınacak şekilde ulaşabilmesi için medya satın alma ajanslarının yardımına ihtiyacımız vardır.

Peki, nedir bu Medya Satın Alma?

Markalaşmak, satışı artırmak, sosyal farkındalık oluşturmak, Promosyon ya da reklam yapmak amaç ne olursa olsun, kaynağından doğru aktarılmayan bir bilgi, hedefe ulaşamaz.  İşte medya satın alma ajansları rehberliğinde reklamlar; doğru adımlarla doğru zamanlamayla, doğru tüketiciye ekonomik bütçelerle ulaşabilmeyi hedeflemektedir.

Reklam stratejilerini ve formatını sürekli takip ettikleri için mesajı en Trend mecralarda Optimum kazanç ve minimum harcamayla yayınlama imkânı sağlayan Medya satın alma firmaları, planlama ve satın alma başlıkları altında bu işleri yürütmektedir.

Medya planlamada; tanıtım ne için yapılıyor, hedef kitlesi kimler, ne zaman, hangi zaman aralığında, hangi ortamda reklam tanıtımı yapılmalı gibi aşamalar planlamanın ana başlıklarını oluşturmaktadır.  Medya satın alma da; bu faaliyetin belirli bir bütçe karşılığında yayınlanması, takip edilmesi ve diğer eş değer reklamlarla karşılaştırmasını yaparak, geri dönüşüm raporu hazırlanması gibi faaliyetleri yürütmektedir. Her iki aşamada da amaç kaynağın; Popülaritesinin artarak, dikkat çekici seviyelere ve geniş kitlelere ulaşmasıdır.

DEVAMINI OKU
Hedef kitlenizin olabileceği her yerde

01. Hedef kitlenizin olabileceği her yerde

Sosyal medya reklamları, google reklamları ve seo yapıyorsunuz ancak çok daha fazla kitleye ulaşmak istiyorsunuz, o zaman haber siteleri ve yüksek ziyaretçili diğer sitelerde reklam çalışması sizin için uygun olacaktır. Arma Dijital anlaşmalı olduğu medya kanallarından sizin adınıza bu medya satın almaları yapabilmekte ve reklam kurguları ile birlikte tüm çalışmalarınızı yürütebilmektedir.

TEKLİF İSTE