Hazır Yazılım Kullanım SıkıntılarıHazır Yazılım Kullanım Sıkıntıları

Hazır yazılımın kullanılmasının sıkıntılarını bulabilmek için öncelikle hazır yazılım hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. Hazır yazılım, elektronik parçalar arasında iletişimi kuran programlardır. Bu programlar içerisinde önemli iki tanesi web yazılım ile mobil yazılımdır. Bu iki yazılımın ne olduğunu göz atarsak eğer hazır yazılım konusunda merak edilenler açıklığa kavuşacaktır. Web yazılımın ne olduğunu anlamak için öncelikle “yazılımı” n ne olduğunu bilmek gerekir. Yazılım bir programla dilidir. Arka planda çalışır ve bir sorguyu döndüren işlemlerin yapılabilmesine aracılık etmektedir. Yazılım işi birçok çalışma disiplinin bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Data listeleme, yeni data girme, başka bir alandan veri transferi gibi birçok işlem yazılım alanında değerlendirilmektedir. Web yazılımı, bir web masterın sitenin temellerini oluşturma işlemidir. Daha sonra bu temel üzerine diğer detaylar oturtularak, sitede istenen tüm özellikler eklenebilecektir. Ama bazen web yazılımı için kullanılan hazır yazılım sıkıntıları işlerin yürümesini engelleyebilir.

Kişilerin en çok birbirine karıştırdıkları şeylerden biri de web yazılımı ile web tasarımıdır. Web tasarım, sitenin görünümüyle ilgili daha estetik disiplinli bir çalışma içerdiği için web yazılımına göre daha görsel ve sanat ağırlıklı bir çalışmadır. Ama bu süreçte web yazılı detaylı ve yorucu bir çalışmanın eseri olarak önümüze çıkmaktadır. Yazılımı yapacak kişinin bu alanda yeterli birikime sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple de hazır yazılım sıkıntıları ile karşılaşmak olasıdır. İşlevsel sitelerde yazılım her zaman daha ağırlıklı olmaktadır. Yazılım için belirli bir kişisel birikimi olan ve tecrübe sahibi kişilerce işlemin gerçekleştirilmesi; sistemin çalışması için sağlıklı olacaktır. Şu an internet platformunda Google, Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelerin başını çektiği milyonlarca web sitesi bulunmaktadır; bu sitelerin bazıları gelişmiş bazılarıysa daha basit yazılımlardan oluşmaktadır. Uluslararası siteler daha çok ziyaretçi çekmekle birlikte, ziyaretçilerini aynı anda çekmeleri dolayısıyla yazılımları da oldukça nitelikli ve gelişmiştir. İşlevsel olarak basit web sitelerinde görsellik her zaman daha ön planda olmaktadır çünkü bu web siteleri tanıtım işlevini üstlenmektedir. Web yazılımı yerine web programlama da denilmektedir ve programlama tasarıma göre karmaşık işlemler gerektirir.

Hazır yazılım sıkıntıları mobil yazılımlarda da karşımıza çıkabilmektedir. Cep telefonu ve tablet gibi küçük ekranlı cihazlar için oluşturulan web sitelerine de mobil web sitesi denilmektedir. İnternette mobil cihazlarla bağlanma oranının gittikçe artması mobil sitelerin önemini de gün geçtikçe artırmaktadır. Web siteleri artık mobil uyumlu olarak yapılmaya başlanmıştır. Böylece mobil cihazdan görüntülenen web sitesi bozulmadan ekrana yansıyacaktır. Böylece mobil tasarım sayesinde kullanıcılara web sitesinde kullanım rahatlığı sunularak, kullanıcıların kolayca site içerisinde gezinebilmesi sağlanmıştır.

TEKLİF İSTE