Web TasarımWeb Tasarım

Özgün tasarımlı,
kullanıcı dostu web sitesi

Profesyonel olarak hazırlanmış, özgün tasarımlı, akılda kalıcı ve kullanıcı dostu bir web sitesiyle sektörünüzün lideri olmanız kaçınılmazdır. Söz konusu web sitesi tasarımı olduğunda tabii ki dijitalin kolaylıkları sayesinde hazır tasarımlar veya basit içeriklerden oluşan web siteleri de mümkündür. Ancak bu sitelerle alanınızda öncü olmanız hem duygusal olarak hem de algoritmatik olarak mümkün değildir. Bu nedenle web sitenizin tasarımını hazırlarken katmanlı ve özgün olmasını birincil hedef olarak belirliyor, ziyaretçilerinize yepyeni bir site deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

Arama motorlarında üst sıralara
çıkmanız için gerekli

Bir web sitesinin yalnızca tasarımsal olarak sizleri tanımlıyor olması yetmez, aynı zamanda çalışma alanınızda size ziyaretçi kazandırmak için en çok aranan anahtar kelimelerinize uygun bir yapıda oluşturulmuş, kullanıcı dostu ve tabii ki her cihazdan rahatça erişilebilmesi için mobil uyumlu olması gerekir.

Bununla birlikte web sitenizin kalitesini daima üst seviyede tutmak için alt yapısında kolay kullanımlı bir yönetici paneli de olmalıdır ki böylelikle işletmenizle ilgili tüm güncel haberleri rahatlıkla sitenize ekleyebilir, sitenizin daima güncel kalmasını ve Google algoritmasında “üst düzey kalitede” kalmasını sağlayabilirsiniz. Yönetici panelli web sitelerinde size özel şifrenizle gireceğiniz bir panel üzerinden sitenizdeki bilgileri güncelleyebilir, yeni bir sayfa oluşturabilir veya silebilir, görsel değişikliği yapabilirsiniz. Sizin için tasarladığımız web sitelerinde kullanıcı dostu, etkin yönetim paneliyle web sitenizin güncelliğini daima korumanıza yardımcı oluyoruz.

Web siteniz için en
iyisini seçin!

Bir web sitesinin tasarımsal etkilerinin yanı sıra ilgili işletmenin sektörünün gerekliliklerini de karşılaması gerekir. Bu nedenle web sitenizin alt yapısını oluştururken öncelikle sizlerden aldığımız ön bilgilerle sayfa tasarımlarınızı oluşturuyoruz.

Ardından bu tasarımın akabinde hem sizden aldığımız geri bildirimler hem de yaptığımız ön araştırmayla işinin ehli, bu alanda tecrübeli, trendleri takip eden kreatif ekibimiz işletmeniz özelinde size özel web tasarımınızı hazırlıyor ve sizlerin onayınıza sunuyoruz. Sizlerin de incelemesi sonrasında gerekli görüldüğü takdirde bazı düzeltmeler yapıyor ve akabinde son onayla birlikte sitenizin kodlamasına geçip yazılım entegrasyonunu sağlıyoruz. Sitenizin içerik girişlerinin tamamlanmasının ardından son kontroller doğrultusunda ise sitenizi yayına alıyoruz.

Yapay zekaların, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle son 10 yılda dijital teknolojiler yaşamımızda çok daha önemli bir hale geldi. Giyim, elektronik, gıda alışverişlerinden tutun da doktor randevularına kadar günlük birçok gereksinimimizi internetin sunduğu sonsuz seçenekler arasından karşılıyoruz.

Günümüz teknoloji dehlizlerinde her geçen gün Instagram, Twitter, Facebook veya Clubhouse gibi yeni, farklı bir platformla karşılaşsak da söz konusu kurumsal imaj olduğunda hâlâ geçerliliğini koruyan ve potansiyel müşterilerin ilgili markaya güvenini tazeleyen platform web sitesidir.

Bir web sitesinde yer alan; yapılan işlerden tutun da referanslara, iletişim bilgilerine, hizmet ve ürün yelpazesine varana kadar birçok bilgi, potansiyel müşterilerinizin sizi anlaması ve sizinle organik bir bağ kurması için büyük önem arz eder. Bu nedenle web sitenizi tasarlarken en yeni teknolojileri ve en trend tasarımları barındırmasına özen gösteriyor, sizin potansiyel müşterilerinizin gözünde rakiplerinizden ayrılıp sektörün öncüsü olmanızı sağlıyoruz. Nasıl ki bir mağaza etkili bir vitrinle müşteri kazanmayı hedefleyerek vitrin tasarımında profesyonel ve yaratıcı çizgilere dikkat ediyorsa işletmelerin vitrini sayılan web sitelerinde de tıpkı mağazaların yaptığı gibi profesyonel ve trend çizgilere dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Profesyonel olarak hazırlanmış, özgün tasarımlı, akılda kalıcı ve kullanıcı dostu bir web sitesiyle sektörünüzün lideri olmanız kaçınılmazdır. Söz konusu web sitesi tasarımı olduğunda tabii ki dijitalin kolaylıkları sayesinde hazır tasarımlar veya basit içeriklerden oluşan web siteleri de mümkündür. Ancak bu sitelerle alanınızda öncü olmanız hem duygusal olarak hem de algoritmatik olarak mümkün değildir. Bu nedenle web sitenizin tasarımını hazırlarken katmanlı ve özgün olmasını birincil hedef olarak belirliyor, ziyaretçilerinize yepyeni bir site deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

İşletmenizin potansiyel müşterileri her zaman en iyisini, en prestijlisini isterler. Nasıl ki bugün tüm saatler aynı zamanı gösterse de birçok kişinin seçimi Rolex oluyorsa, söz konusu web sitesi olduğunda eğer fark yaratmak istiyorsanız mutlaka özgün, rakiplerinizden ayrılan, günümüz trendlerini takip eden güncel ve profesyonel olarak tasarlanmış bir web siteniz olmalıdır. Bu sadece müşterilerinizin beğenisi için değil Google algoritmasında da organik olarak üst sıralara çıkabilmeniz, aramalarda web sitenizin rakiplerinizden sıyrılarak ön safhada yer alması için önemlidir.

Bir web sitesinin yalnızca tasarımsal olarak sizleri tanımlıyor olması yetmez, aynı zamanda çalışma alanınızda size ziyaretçi kazandırmak için en çok aranan anahtar kelimelerinize uygun bir yapıda oluşturulmuş, kullanıcı dostu ve tabii ki her cihazdan rahatça erişilebilmesi için mobil uyumlu olması gerekir. Bununla birlikte web sitenizin kalitesini daima üst seviyede tutmak için alt yapısında kolay kullanımlı bir yönetici paneli de olmalıdır ki böylelikle işletmenizle ilgili tüm güncel haberleri rahatlıkla sitenize ekleyebilir, sitenizin daima güncel kalmasını ve Google algoritmasında “üst düzey kalitede” kalmasını sağlayabilirsiniz. Yönetici panelli web sitelerinde size özel şifrenizle gireceğiniz bir panel üzerinden sitenizdeki bilgileri güncelleyebilir, yeni bir sayfa oluşturabilir veya silebilir, görsel değişikliği yapabilirsiniz. Sizin için tasarladığımız web sitelerinde kullanıcı dostu, etkin yönetim paneliyle web sitenizin güncelliğini daima korumanıza yardımcı oluyoruz.

Arma Digital olarak sizin için rakiplerinizden sıyrılacağınız etkin, özgün web siteleri tasarlıyor, işletmenizin ihtiyaç duyduğu yazılım diliyle organik olarak arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için gerekli alt yapıyı kuruyoruz.

Web siteniz için en iyisini seçin!

Bir web sitesinin tasarımsal etkilerinin yanı sıra ilgili işletmenin sektörünün gerekliliklerini de karşılaması gerekir. Bu nedenle web sitenizin alt yapısını oluştururken öncelikle sizlerden aldığımız ön bilgilerle sayfa tasarımlarınızı oluşturuyoruz. Ardından bu tasarımın akabinde hem sizden aldığımız geri bildirimler hem de yaptığımız ön araştırmayla işinin ehli, bu alanda tecrübeli, trendleri takip eden kreatif ekibimiz işletmeniz özelinde size özel web tasarımınızı hazırlıyor ve sizlerin onayınıza sunuyoruz. Sizlerin de incelemesi sonrasında gerekli görüldüğü takdirde bazı düzeltmeler yapıyor ve akabinde son onayla birlikte sitenizin kodlamasına geçip yazılım entegrasyonunu sağlıyoruz. Sitenizin içerik girişlerinin tamamlanmasının ardından son kontroller doğrultusunda ise sitenizi yayına alıyoruz.

Web sitesi yapımı, kreatif ekibinden yazılımcısına kadar alanında tecrübeli, işinin ehli, profesyonel bir takım çalışması gerektirir. Her bir takım üyesi adeta bir yap-bozun parçaları gibidir. Tek bir kişinin profesyonellikten uzak olması ya da yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmaması hayalinizdeki profesyonel web sitesine ulaşmanızı engelleyebilir. Bu nedenle çalışmalarınızı yürüttüğünüz firmanın çalışmalarında yeterli tecrübeye ve referansa sahip olması, söz konusu web sitesi yapımı olduğunda en titiz davranmanız gereken hususlardan biridir.
 

 

 

Web sitenizde fotoğrafların yüksek çözünürlükte olması oluşturulan tasarımın daha etkin olarak ortaya çıkmasına neden olur. Web tasarım kalitesini en yüksek seviyeye çıkarabilmek adına görsellerinizin yeterli kalitede oluşturulmasına dikkat etmelisiniz.

 

Sitede kullanılan görsellerin boyutu ve kalitesi önemlidir. Fotoğrafların küçük boyutlu olması kalitesiz bir yayın sunacağı gibi çok büyük boyutlu olması da web sitenizin kullanımını zorlaştırabilir. Bu nedenle boyutlar iyi seçilmelidir.

 

Web sitenizin içeriklerinin tamamen kendine özgü olarak iyi bir yazar tarafından oluşturulmasını tavsiye ederiz. Bu hem prestijiniz açısından önemlidir, hem de seo kuralları gereği oldukça önem taşır. Her bir sayfanın yazısı özgün olarak size özel hazırlanmasını tavsiye ederiz.
 

 

Web sitenizde kullanacağınız fotoğrafların herhangi bir yerden kopya almak yasal prosedürler gereği uygun değildir. Bu nedenle stok fotoğraf merkezlerinden telif gerektirmeyen görsel içerikler oluşturmak gereklidir.
 

 

Bir web tasarımın oluşturulduktan sonra en iyi şekilde kendini gösterebilmesinin önemli kriterlerinden biri de doğru fontları kullanmaktır. Doğru fontları kullanmak web tasarım uzmanlarının yönlendirmesiyle belirlenmelidir.

Profesyonel web sitesi yaptırırken dikkat!

• Profesyonel bir web sitesi, mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

• Sitede kullanılan görsellerin boyutu ve kalitesi önemlidir. Fotoğrafların küçük boyutlu olması kalitesiz bir yayın sunacağı gibi çok büyük boyutlu olması da web sitenizin kullanımını zorlaştırabilir. Bu nedenle boyutlar iyi seçilmelidir.

• Site içerikleri özgün olmalıdır. Bu sadece ileride yapacağınız SEO çalışmaları için değil aynı zamanda Google tarafında “kopya içerik” olmaması için de önemlidir.

• Sitede yayınlanacak fotoğrafların tamamının telif hakkı sizde olmalıdır ya da shuttstock, freepik, envato gibi stok fotoğraf sağlayıcılarından fotoğrafların satın alınması gerekmektedir.

• Web sitesinde, web dilini destekleyen Calibri vb. web fontları kullanılmalıdır. Aksi halde fontlar her cihazda okunmayacağı için site doğru şekilde görüntülenmeyebilir.

Referansları mevcut, uzun yıllar birçok farklı sektör için web sitesi yapan profesyonel bir ekiple çalıştığınızda yukarıda saydıklarımızın hepsini, bu ekip sizin için düşünecek ve sektörünüze özel yeni fikirlerle işletmenizin “vitrininin” en iyi şekilde görünmesini sağlayacak dahası sitenize yeni ziyaretçiler çekmeniz için tüm profesyonel alt yapısıyla sizler için çalışacaktır.

Uzun yıllardır dijital sektörde birçok işletmenin en iyi hizmeti almasını sağlayan Arma Digital ailesi olarak; tecrübeli, profesyonel ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyor, birçok farklı sektörde faaliyet gösteren müşterilerimize profesyonel alt yapılı web siteleri hazırlayarak onların rakiplerinden sıyrılıp bilinirliklerini artırmalarını sağlıyoruz.

Profesyonel bir web sitesi tasarımı için bugün bir adım atın ve bizimle hemen iletişime geçerek hayalini kurduğunuz özgün web sitesine bir adım daha yaklaşın!

Bir kaç saniyeye form yükleniyor, bekleyin...

Web tasarım kısaca; grafik görseller ve metinler aracılığıyla  bir web sayfasının düzenlenerek, ziyaretçilerin erişimine uygun bir arayüz haline getirilmesi işlemidir. Bu işlemi yapan kişilere web tasarımcısı denildiği gibi bu alanda faaliyet gösteren, birden fazla web tasarımcısını bünyesinde barındıran, web tasarım ajansları da mevcuttur

Web tasarım ajansı seçilirken bu konuda referans olabilecek daha önceki projeleri ilk bakılacak noktalardan biri olmalıdır. Eğer ajansın bu konudaki yetkinliğine güveniyorsanız, projeye başlamayı tercih etmelisiniz. Web tasarım ajansıyla iletişim kuvvetiniz isteklerinizin gerçekleştirilebilmesi için büyük önem taşır. Bunun yanında web sitesinin ne sürede tamamlanıp teslim edileceği ve bu işin maliyeti de seçim yaparken göz önüne alınmalıdır.

Web sitesi tasarımı oluşturulurken sitenin mümkün olduğunca çok sayıda ziyaretçi tarafından kolayca bulunabilmesi amaçlanmalıdır. Google, Yandex, Bing , Yahoo gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda bulunması ziyaretçi sayınızın yüksek olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle sitenizin SEO ( Search Engine Optimisation) yani arama motoru optimizasyonunun iyi tasarlanmış olması gerekmektedir. Daha fazla internet kullanıcısına ulaşabilmek için web sitenizin mobil cihazlara uyumlu olması da önemli bir detaydır. Web sitenizin özgün içeriklerle düzenlenmiş olması SEO performansının yüksek olmasını sağlayacaktır. Web Sitesi Tasarımı yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer unsur site güvenliğidir. Sitenizin istenmeyen ellere geçmesi hem ekonomik açıdan hem marka değeri açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Web tasarım firmaları seçilirken en başta dikkat edilmesi gereken husus, firmanın bu konudaki yetkinliği ve tecrübesi olmalıdır. Bu konuda önbilgi edinilmesi de ancak web tasarım firması tarafından tamamlanmış diğer projelere göz  atmakla mümkün olabilir. Çalışmalara başlandıktan sonraki süreçte web tasarım firmasıyla iletişimin sağlıklı ve güçlü olması ortaya çıkacak sonucun istenen kalitede olmasına da katkıda bulunacaktır. Planlı ve titiz çalışmayı gerektiren web tasarım aşamasında, firmanın belirlenen sürede web sayfasını tamamlayıp teslim edebilir kabiliyette olmasına dikkat edilmelidir. Elbette her işte olduğu gibi henüz taslak aşamasında web tasarım firmasının şeffaf şekilde belirli bir fiyat sunması da bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Web sitesi tasarımı, öncelikle düzenlenme amacına uygun ve  ilgili kitlenin ihtiyaçlarına cevap verebilir nitelikte olmalıdır. Web sitesinin istenen mesajı basit şekilde vermesi; gereksiz detaylarla ziyaretçilerin dikkatlerinin dağılmasına neden olmaması gerekir.  Bu noktada görseller ve metinler dikkatlice seçilirken, pop-uplar konusunda da hassas olunmalıdır. Renk düzeni, metin ve görseller amaca yönelik olarak seçilmeli, verilmek istenen mesaj doğru şekilde vurgulanmalıdır. Bunların yanı sıra site içeriklerinin, başka sitelerden kopyalanmasının SEO konusunda olumsuz etki yaratacağı göz ardı edilmemelidir. Web sitesi tasarımında temel amaç mümkün olduğunca çok ziyaretçiye ulaşıp, istenen mesajın iletilmesi olmalıdır .

Basit bir web sayfasının tasarımı ortalama 1 ay sürmekle beraber, istenen çalışmanın niteliğine göre bu süre 6 ay ya da daha uzun bir tarihe yayılabilmektedir. Web tasarımı yapılırken arayüz ve içerik kadar web sitesinin güvenliği ve SEO performansı da önemli hale gelmektedir. Web sitesi tasarımı yapılırken kullanıcılara en uygun hizmeti sağlamak için defalarca web sitesinin test edilmesi söz konusudur. Bu nedenlerle web sayfası tasarımında süre, beklentiye ve istenilen projeye göre değişkenlik gösterebilir.

Hazır web sitesi yaptırırken her işte olduğu gibi ortaya çıkacak sonucun istenen performansı verip veremeyeceği göz önüne alınmalıdır. Projeye başlamadan önce amaç ve hedef kitle belirlenerek bu yönde yardımcı bir taslak oluşturulmalıdır. Hazır web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur; web sayfasının mümkün olduğunca özgün nitelikte olması gerekliliğidir. Ziyaretçilerin ilgisini ve dikkatini çekmeyecek bir web sayfası işlevini yerine getiremeyebilir. SEO açısından iyi planlanmamış bir web sayfası tasarımı arama motorlarında üst sıralarda gözükmeyeceği gibi hedef kitleye de ulaşamayacaktır.

DİĞER PROJELER
Tanıtım Filmleri
Tubitak MAM Den-İz Tanıtım Filmi
Sosyal Medya
Süreyya Hamam Sosyal Medya Çalışması
Sosyal Medya
Titiz Plastik Sosyal Medya Çalışması
Web Sitesi
Pelicell
TEKLİF İSTE