Domain

Domain
Markanıza En Uygun Alan Adını Birlikte Seçelim

Yeni bir marka fikriniz varsa buna uygun bir alan adı seçimi çok önemli. Aynı marka gibi alan adınında akılda kalıcı olması lazım. 2020 yılı itibariyle bilinen uzantıların bir çoğu alındı ve müsait alan adı bulmak iyice zor hale geldi. O yüzden bir çok marka alternatif alan adlarına yöneldi. İşte tam burada markanıza en uygun alan adı seçiminizde size destek olalım. Ayrıca diğer hangi uzantıları almanız gerekiyor, hangi uzantılar hangi alanları temsil ediyor, O alan adının Google’ da çıkma durumu nedir bu konularda oldukça önemli. Yani demek istediğimiz alt tarafı bir domain alalım diyecek bir durum değil. :) Bu konuda bile çok fazla detay var.

DEVAMINI OKU
İyi Bir Alan Adı Nasıl Olmalıdır ?

01. İyi Bir Alan Adı Nasıl Olmalıdır ?

Günümüzde alan adı alırken daha çok kısa, akılda kalıcı, ve jenerik kelimeler tercih edilmektedir. Uzantı olarak ilk akla gelen yani .com.com.tr.net.org gibi uzantılardır. Kurumsal firmalar genelde bu uzantıları kullanır. Bunların dışında devlet siteleri gov.tr üniversite siteleri .edu dernek ve vakıflar .org gibi uzantılar kullanılır.

Alan Adlarınız Güvende

02. Alan Adlarınız Güvende

İnternetin hayatımıza girmesinden bu yana tüm şirketlerin en büyük sıkıntıların başında domain alım ve takip sıkıntısı gelmektedir. Çünkü domainlerde "ilk gelen alır" ve "yıllık yenileme" sistemi vardır. Bu sebeple bir çok şirket alan adını ya en baştan başkasının erken davranması yüzünden alamamış ya da aldığı halde yıllık süresini kaçırdığı için başkasına kaptırmıştır.

TEKLİF İSTE