Kurumsal Web TasarımKurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımın kendine özgü birkaç özelliği vardır. Bu özellikleri taşımayan bir tasarımın etkili ve yeterli olması söz konusu olmayacaktır. İlk bahsedebileceğimiz şey kuruluş logosu yani kurumsal kimliğin renklerinin tercih edilmiş olması ve sayfalarda bulunan metinlerin ark projelerinde ya beyaz ya da açık gri bir tonda renk seçilerek yayınlanması gerekir. İlk göze çarpan kurumsal kimliğiniz yani logonuz olduğu için ilk bu şekilde insanları etkilemeniz gerekir. Arka planlarda soluk bir şekilde yayınlarsanız, hem bilgi vermek için yazdığınız metinlerin size ait olduğunu kanıtlarsınız hem de logonun metnin öneminin önüne geçmesini engellemiş olursunuz.

Kurumsal web tasarımında önemli olan bir diğer özellik de gözü yormayacak derecede sade ve şık bir web tasarımı olması. Renk renk ve karmaşık bir konsept seçerseniz sitenizi kullanan kişiler gözlerini yoran bir sitede pek fazla durmayacağından müşteri kaybetmenize neden olabilir. Sadelik önceliğiniz olmalıdır her zaman. Sade olduğu zaman şık olunamayacağını düşünen web kullanıcıları unutmamalıdırlar ki sadelikle de şıklığı yakalayabilirler. Üstelik bu şıklık daha fazla ciddiyet kazandırarak size daha farklı bir hava katacaktır. İlk bakışta ciddi bir kuruluş imajı vermeyi amaçlayarak yapacağınız kurumsal web tasarımınız bunu yanında kullanıcılarına güven de vermelidir.

Kurumsal kimlik aslında bir firmanın veya bir kuruluşun yapısını ve tüm niteliklerini taşıması gereken bir araçtır. O firmayı tanıtmak için kullanılan logolar ilk bakışta bu görevi yerine getirmiş olacaktır. Logo aynı zamanda o firmanın imzası gibidir. İmzanın kolay bir tanımıdır ve ona ait tüm özelliği de taşımaktadır. Logolar iyi reklam yapılarak ve sosyal medya araçları da kullanılarak iyi ve etkili tanıtımlarla tanıtılırlarsa daha fazla etkin olmayı başaracaklardır. İyi bir firma olabilirsiniz ancak iyi bir logoya sahip değilseniz, sosyal medya araçlarını kullanmıyorsanız ve klasik reklam türlerini tercih ediyorsanız başarılı olmanız pek de mümkün değil. Reklamın önemi her geçen gün artıyor olsa da bu reklamı ne kadar büyük bir kitleye ulaştırdığınız da o derece önemli. Bunu da internet ortamında güzel bir kurumsal web tasarımı hazırlayarak yapabileceğiniz de aşikâr. Sitenizde güzel bir logo hazırlayıp yayınlarsanız, ürünleriniz hakkında doğru ve etkili bir tanıtımla müşterilerinize ulaşırsanız başarınız kaçınılmaz olacaktır. Önemli olan ilgi uyandırabilmek ve geniş kitlelere yayılabilmek. Size dair tüm verileri ortaya koyduğunuzda yani gerekli bilgilendirmeyi yaptığınızda, belki referanslarınıza bile yer verdiğinizde çok daha iyi sonuçlar almanız mümkün.

Tasarımların beş temel ilkesi bulunur ve önemli olan bu ilkeleri doğru ve etkili bir şekilde uygulayabilmektir. Bu ilkeler bütünlük, vurgulama, görsel devamlılık, denge, orantı ve görsel hiyerarşidir. Bu beş ilke aslında tek bir amaca yöneliktir ki o da etkili reklam. Artık global bir dünyada yaşıyoruz ve rekabet edilen ortam oldukça geniş. Rakiplerimizden bir adım önde olmalı ve ürünlerimizi olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmalıyız. Güzel bir tasarımla doğru bir konumlandırmayla, etkili kurumsal web tasarımları hazırlayarak bu amacımıza ulaşmamız mümkün. Müşteri memnuniyetini sağlamak, müşterilerin beklentilerine yanıt vermek ve gerekli teknik destekleri de sağlamamız gerek. Birbirine bağlı bu işlemler reklamla anlam kazanacaktır. Ürünler hakkında yapılan yorumlar, olumlu veya olumsuz yapılan geri dönüşler de yaptığınız işi ne derece iyi yaptığınız kanıtlayacaktır. Hangi tür bir iş yaparsanız yapın reklamı ve pazarlamayı artık internet üzerinden daha fazla kişiye sesinizi duyurarak yapmak istiyorsanız mutlaka iyi bir kurumsal web tasarımına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

TEKLİF İSTE