Marka Tescili

Marka Tescili
Yoksa Siz Hala Markanızı Tescil Ettirmediniz mi?

Dijitalin hayatımızda daha çok yer edinmesinin ardından markaların yaygınlaşması ve çok uzak noktalara dahi ulaşması kaçınılmaz oldu. Bu da beraberinde taklit marka ya da çalıntı marka sorunlarını getirdi. Arma Digital, diğer markası ve şirketi olan ARM Patent üzerinden belgeli kendi marka vekilleri ile 2005 yılından bu güne kadar 2.500’ den fazla marka tescil işlemi yaptı. Vahşi batının dürüst! marka tescil firmaları gibi sırf para kazanmak için çıkmayacak markalara ya da taklit markalara da başvuru yapsaydık bu sayı 5.000’ i geçmişti :) Kurumsal Seo için ise ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Marka Nedir?

01. Marka Nedir?

Bir firmanın mal / hizmetlerini diğer işlemlerinkinden ayırt eden işaret, ürün, harf ve şekillerdir. Türkiye’de marka tescili Türk Patent Enstitüsü nezdinde alınmaktadır. Bireyler veya firmalar kendileri marka başvuru yapabileceği gibi bir marka vekili aracılığıyla da işlem yapabilmektedirler. Fakat uzmanlık açısında markanın doğru yapılabilmesi ve marka sürecinin düzgün yürütülebilmesi açısından bir marka tescil firmasıyla işlemleri yürütmek en dorusu olacaktır. Markalar 556 Sayılı Markaların korunması Hakkın Kanun Hükmünde kararname ile korunmaktadır.

Neden Marka Tescili Yapılmalıdır?

02. Neden Marka Tescili Yapılmalıdır?

Marka tescili marka sahibinin ürün ve hizmetlerini taklit edilmesi açısından korur. Tescilli logoların başka ürünlerde kullanılmasını engeller. Tescilli markalara ait tescil sahibinden başka kişilerin tabela asma, baskı ve dijital yayım yapılmasına karşı koruma sağlar. Taklit edilen ürün ve hizmetler için hakların tazmin edilebilmesi ve üretimin veya hizmetin durdurulması hakkını vermektedir.

Marka Sınıfları

03. Marka Sınıfları

Marka nice sınıfları 45 sınıftan oluşmaktadır. Yaptığınız hizmet ve ürünler için bir veya birkaç marka sınıfı kullanmanız gerekebilir. Bu belirmeyi size çalıştığınız marka vekili sağlayacaktır. Marka sınıfları için  linki tıklayınız.

TEKLİF İSTE